خبر

D-Wave سرویس ابر کوانتومی leap و محیط برنامه خود را به اروپا و ژاپن گسترش داد

D-Wave Expands Leap Quantum Cloud Service and Application Environment to Europe and Japan

 

اکنون توسعه دهندگان و محققان در بیش از 30 کشور جهان می توانند به جامعه هزاران نفر Leap با دسترسی رایگان و فوری به یک کامپیوتر کوانتومی 2000Q شرکت D-Wave بپوندند. استارت آپ کوانتومی  D-Waveدر سیستم های محاسبات کوانتومی، نرم افزار و خدمات، رهبر محسوب می شود. این شرکت به تازگی توسعه جغرافیایی سرویس ابر کوانتومی خود به نام Leap را اعلام کرده است که شامل دسترسی به سیستم 2000Q شرکت D-Wave و محیط برنامه کوانتومی است. 33 کشور جدید عبارتند از همه 28 کشور عضو اتحادیه اروپا، ژاپن، ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس. Leap یک دسترسی ابر و محیط برنامه کوانتومی شرکت D-Wave است که دسترسی زمان-واقعی به یک کامپیوتر کوانتومی زنده را فراهم می کند. علاوه بر دسترسی، Leap ابزار توسعه منبع باز، نمونه های تعاملی و برنامه نویسی، منابع آموزشی و مقالاتی بر پایه دانش، برای ساخت و اجرای برنامه های کاربردی در ابر را فراهم می کند. Leap امکان همکاری از طریق جامعه آنلاین خود را فراهم می کند و به جامعه کمک می کند تا برنامه های کاربردی کوانتومی بنویسند و اجرا کنند و باعث افزایش سرعت توسعه برنامه های واقعی در سطح دنیا خواهد شد.

اکنون توسعه دهندگان، محققان و شرکت های تجاری در سراسر جهان می توانند به Leap دسترسی داشته باشند و شروع به ساخت برنامه های کاربردی رایگان و یا پولی در وب سایت [2] نمایند. تاکنون مشتریان بیش از 150 برنامه اولیه در کامپیوترهای شرکت D-Wave ساخته اند. شرکت کنندگان کیوبیت بیش از دو دهه از این پروژه های جدید و برنامه های اولیه در حمل و نقل، تجارت آنلاین، مراقبت های بهداشتی، خودرو و سایر صنایع استفاده خواهند کرد.

آینده محاسبات کوانتومی عملی متکی به دسترسی بیشتر توسعه دهندگان و محققان به ابزارهایی است که آنها برای ایجاد برنامه های کاربردی کوانتومی نیاز دارند. ورن براونل، مدیر عامل استارت آپ کوانتومی D-Wave گفت: گسترش Leap و جمع آوری مشتریان در سطح جهان برای به اشتراک گذاری کار خود، برای اهداف این چشم انداز بسیار مهم است.

منابع:

[1] www.dwavesys.com

[2] cloud.dwavesys.com

تاریخ انتشار خبر:

 26 مارس 2019

 

ویرایش:

مهندس دیوبند

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن