کتاب

انقلاب ناتمام انشتین: جستجو برای آنچه که فراتر از کوانتوم است

Einstein’s Unfinished Revolution: The Search for What Lies Beyond the Quantum

چشم انداز جدید نظریه کوانتومی برگرفته شده از ذهن پیشروی یکی از برجسته ترین فیزیکدانان معاصر

فیزیک کوانتومی، کودک ارزشمند علوم مدرن است. این بخش از فیزیک مبنای درک ما از اتم ها, تابش و موارد دیگر، از ذرات و نیروهای بنیادین تا رفتار مواد است. به مدت یک قرن, این مشکل نوزاد علم بوده است: اختلاف شدید بین گردآورندگان آن, پارادوکس های عجیب و غریب و پیامدهای آن منجر شده که این کودک شبیه به یک موضوع فانتزی به نظر برسد. اگرچه گربه شرودینگر-موجودی است که به طور همزمان مرده و زنده است – یا اعتقاد بر این که جهان مستقل از مشاهدات ما از آن وجود ندارد, نظریه کوانتومی فرضیه های اساسی ما درباره واقعیت را به چالش می کشد.

لی سمولین, فیزیکدان نظری, در کتاب انقلاب ناتمام انشتین استدلال می کند که مشکلات فیزیک کوانتومی که از زمان آغاز آن مطرح شده اند, تاکنون حل نشده و قابل حل نیستند, به همین دلیل است که این نظریه ناقص است. فیزیک کوانتومی بیشتر در انتظار کشف شدن است. وظیفه ما, اگر ما باید پاسخ های ساده ای برای سوالاتمان در مورد جهانی که در آن زندگی می کنیم داشته باشیم- باید فراتر از مکانیک کوانتومی گام برداریم.

در این کتاب صوتی و قابل دسترس, اسمولین قبل از به چالش کشیدن معماها و پازل هایی که مکانیک کوانتومی مطرح می کند, ابتدا از طریق مبانی فیزیک کوانتومی, داستان آزمایش ها و اشخاصی که درک ما از جهان را تغییر داده اند, معرفی می کند. او در این کتاب نظریه های موجود برای حل این مشکلات را نشان می دهد.

اگر ما امید به تکامل انقلابی که انیشتن یک قرن پیش آغاز کرده است داشته باشیم, ما باید از مکانیک کوانتومی فراتر برویم و نظریه ای جامع برای توصیف کامل طبیعت بیابیم. در این کتاب نویسنده یک گام اساسی برای حل یکی از بزرگترین اختلافات عصر ما بر می دارد.

نویسنده:

 Lee Smolin

سال چاپ : 2019

موضوع: کوانتوم

تعداد صفحات: 49

منبع:

amazon.com

گرد آورنده:

دکتر امیر اشراقی

 

ویرایش:

مهندس اشکان دیوبند

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن