خبر

BT بر روی شبکه کوانتومی در Adastral Park سوئیچ می کند

BT switches on quantum network link at Adastral Park

 

BT یک لینک شبکه ی کوانتومی بین مرکز تحقیق و توسعه ی Adastral Park در نزدیکی Ipswich و گره شبکه کمبریج از شبکه کوانتومی بریتانیا را افتتاح کرده است که نقطه­ ی عطفی در توانایی انگلیس برای آزمایش و توسعه ی تکنولوژی های محاسبات کوانتومی است.

   خطوط ارتباطی که برای اولین بار در ژوئن 2018 اعلام شد، بیش از 125 کیلومتر فیبرنوری را در برمی گرفت. این خطوط با BT تبادل اطلاعات می کند و همچنین BT به عنوان گره قابل اعتماد عمل می کند. این بخشی از شبکه کوانتومی بریتانیا است که نتیجه ی همکاری بین تحقیق و صنعت توسط مخابرات کوانتومی، شورای پژوهشی مهندسی و علوم فیزیک، دانشگاه کمبریج و یورک، همراه با متخصصین کد گذاری ID Quantique و Adva ساخته شده است.

   تیم واتیلی مدیر عامل تحقیقات BT گفت: آزمایشگاه های BT در Adastral Park نقش مهمی در توسعه ی شبکه های فیبرنوری ایفا کرده است که اکنون به عنوان ستون فقرات ارتباطات جهانی مورد توجه قرار گرفته اند. وی در ادامه بیان کرد: ما افتخار می کنیم که پیش رو (جلودار) نسل بعدی طراحی شبکه های کوانتومی باشیم که این کار به انگلستان برتری در توسعه ی شبکه های کوانتومی فوق العاده امن و همچنین نگهداری اطلاعات مهم را فراهم می کند. زیرا این شبکه ها اساساً غیرقابل هک هستند.

   در این راستا وزیر علوم و تحقیقات نوآوری انگلیس گفت: ما این کار را مورد ستایش قرار می دهیم زیرا از آن به عنوان قدم مهمی در حفاظت از انگلستان از تهدیدات اینترنتی می دانیم. وی همچنین گفت: موفقیت استراتژی صنعت مدرن ما بستگی به این دارد که ما انگلستان را به عنوان سرچشمه نوآوری حفظ کنیم.

 

منبع:

computerweekly.com

تاریخ خبر:

26 مارس 2019

 

گردآوری:

دکتر بهزاد اسلام پناه

 

ویرایش:

مهندس اشکان دیوبند

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن