خبر

حکومت انگلستان 153 میلیون پوند در حوزه محاسبات کوانتومی سرمایه گذاری خواهد کرد

UK government to invest £153m in quantum computing

در مراسم سالیانه بخش فن‌آوری لندن، ترزا می نخست وزیر انگلیس گفت: ” در حال حاضر، ما یکی از بهترین مکان‌ها در جهان برای شروع و رشد تجارت فن‌آوری هستیم.”

خانم می گفت: ” فن‌آوری بریتانیا در حال رشد بیش از یک و نیم برابر بیشتر از بقیه اقتصاد است، اما اگر ما می‌خواهیم موقعیت خود را به عنوان یک رهبر جهانی حفظ کنیم، چالش ما این است که چگونه فن‌آوری بریتانیا را توسعه دهیم و آن را حتی بهتر کنیم. ما می‌خواهیم این جایی باشد که همه به آن فکر می‌کنند – و اولین زمانی است که می‌خواهند ایده‌های تکنولوژی در حال تغییر دنیای خود را توسعه دهند. این چالشی است که بین صنعت و دولت به اشتراک گذاشته شده‌است.

” امروز، هنگامی که در آستانه انقلاب صنعتی بزرگ بعدی نشسته‌ایم، فرصتی برای هم‌کاری با یکدیگر داریم و تضمین می‌کنیم که پیشرفت‌های ما در حال تبدیل جهان به بهتر و برای نفع همگان است؛ دولت همه راه را به شما بر می‌گرداند.”

می اعلام کرد که شرکت‌های جهانی متعهد شده‌اند تا بیش از ۱ میلیارد پوند در انگلستان سرمایه‌گذاری کنند و همچنین دولت ۱۵۳ میلیون پوند در توسعه محاسبات کوانتومی سرمایه‌گذاری خواهد کرد و به سرمایه‌گذاری بیش از ۱ میلیارد پوند سرمایه‌گذاری خواهد رسید.

یک سرمایه‌گذاری ۲۰۵ میلیون‌پوندی دیگر توسط صنعت برای توسعه فن‌آوری‌های محاسباتی کوانتومی، با تمرکز بر نحوه تسریع توسعه مواد مخدر، متعهد شده است.

 بریتانیا 13 شرکت با ارزش بیش از 1 میلیارد پوند (790 میلیون پوند) در سال گذشته تولید کرده است که مجموع آن به 72 شرکت می رسد. جرمی رایت، دبیرکل دیجیتال، اظهار داشت: ”این ارقام درخشان نشان می دهد که انگلستان در حال حاضر پیمانکار جهانی هست، اصول قوی مهارت ها و استعدادها، محیط کسب و کار و تحقیقات پیشرو در جهان، آینده بسیار روشن برای انگلستان است. ”

 

منبع:

eandt.theiet.org

تاریخ انتشارخبر در منبع فوق:

June 10, 2019

گردآوری:

مجید برزنونی

ویرایش:

مهندس بابک احمدی آبپرده

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن