مجلات

مجله کوانتا

Magazine Quanta

مجله Quanta یک نشریه آنلاین مستقل است که توسط بنیاد سیمونز راه اندازی شده است تا فهم عمومی علم را افزایش دهد. چرا کوانتا؟ آلبرت اینشتین فوتون ها را “ذرات نور” نامید. هدف ما “روشنایی بخشی به علم” است.

گزارشات و اخبار ما بر پیشرفت در ریاضیات، فیزیک نظری، علوم رایانه نظری و علوم پایه زندگی تمرکز دارند. بهترین سازمان های خبری سنتی گزارش‌های بسیار خوبی در زمینه‌های کاربردی علم مانند بهداشت، پزشکی، فناوری، مهندسی و محیط زیست ارائه می دهند. ما تلاش می‌کنیم که پوشش رسانه‌ای موجود را تکمیل و تقویت کنیم.

کار ما اغلب به کیمیاگری در روزنامه نگاری شباهت دارد؛ ما پیچیدگی های علم را با هنر داستان سرایی عامیانه ترکیب نموده تا آلیاژی جدید و ارزشمند به دست آوریم. این کار می‌تواند بسیار خطیر باشد، اما با رغبتِ تمام آن را می پذیریم.

در مجله Quanta، دقت بیان مطالب علمی به اندازه روانی و گویایی در یک داستان خوب اهمیت دارد. استقلال سردبیران ما بی طرفی در پوشش موضوعات علمی را تضمین می کند – مقالات ما منعکس کننده یا نمایانگر دیدگاه های بنیاد سیمون‌ها نیستند.

 Quanta هیچگونه مشارکت در هیچ یک از کمک‌های بنیاد سیمونز یا تلاش‌های پژوهشی ندارد؛ و محققانی که از بنیاد سیمونز بودجه تحقیقاتی دریافت می‌کنند، اولویت و انتخاب ترجیحی ندارند. تصمیم برای پوشش دادن یک محقق خاص یا یک نتیجه تحقیق صرفاً منوط به تصمیم سردبیر نیست بلکه در اختیار خوانندگان ما است.

برای رسیدن به مخاطبان بیشتر، ما با چندین نشریه همکاری داریم که مقالات ما را مجددا چاپ می‌کنند. از طریق همکاری‌های بین‌المللی، مقالات ما به زبان های آلمانی، اسپانیایی، فرانسوی، چینی، ایتالیایی، ژاپنی و لهستانی ترجمه شده است و ما قصد داریم آنها را به زبان‌های دیگر در دسترس قرار دهیم. ما می‌خواهیم همه به خواندن ادامه دهند.

 

منبع:

quantamagazine.org

گردآوری:

حمزه نورالهی

ویرایش:

دکتر میلاد معظمی گودرزی

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن