خبر

همکاری KPN و Qu Tech بر روی اینترنت کوانتومی

KPN And QuTech Join Forces To Make Quantum Internet A Reality

 KPN و Qu Tech توافقنامه همکاری جدیدی را امضا کردند تا بتوانند با همدیگر بر روی ساخت اینترنت کوانتومی کار کنند. در واقع KPN زیرساخت و مکان هایی را که Qu Tech برای تحقیق و توسعه مورد نیازخواهد داشت را فراهم خواهد کرد.

 اینترنت کوانتومی یک شبکه متصل اپتیکی به کامپیوترهای کوانتومی است. چنین شبکه ای این توانایی را دارد تا مبادله ی کیوبیت ها بین هر یک از پردازنده های کوانتومی متصل را فراهم سازد. این شبکه مشکلاتی را که از نظر کلاسیکی بسیار پیچیده و یا کاملاً قابل حل نمی باشند را حل کرده و همچنین دسترسی امن به سایر کامپیوترهای کوانتومی را نیز فراهم می کنند. در واقع این شبکه ها علاوه بر حل مسائل بسیار پیچیده، امنیت اطلاعات را نیز حفظ می نماید.

 Jan Kees de Jager (از KPN) و رئیس هئیت مدیره ی اقتصادی زید (Zuid) هلند گفت: “با توجه به توانایی های TU Delf و TNO، KPN علاقمند به کار با Qu Tech به منظور ایجاد اینترنت کوانتومی می باشد”.

 Stephanie Wehner، مدیر شبکه و اینترنت کوانتومی Qu Tech درباره ی این توافق گفته است که: “این توافق مرحله ی مهمی برای ساخت اولین شبکه کوانتومی در هلند است”. این شبکه بر اساس درهم تنیدگی کوانتومی کار می کند که چندین شهر هلندی را در یک شبکه کوانتومی به هم متصل خواهد کرد. Wehner در ادامه می گوید: ” همکاری با KPN یک گام اساسی در راه اندازی فناوری کوانتومی به رویای نهایی ما است، یعنی اینکه هر فردی در اروپا (و در نهایت جهان) بتواند از اینترنت کوانتومی استفاده کند”.

 Jaya Baloo، CISO و سفیر کوانتوم در KPN گفت: ” بهبود ایمنی آنلاین مهمترین اولویت برای KPN است و این همکاری با متخصصین Qu Tech راه را برای ایجاد اینترنت کوانتومی فراهم می کند”.

منابع:

[1] mobileeurope.co.uk

[2] photonicsonline.com

تاریخ انتشار خبر در منبع فوق:

24 ژوئن 2019

گردآوری:

دکتر بهزاد اسلام پناه

ویرایش:

مهندس بابک احمدی آبپرده

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن