خبر

رایانش کوانتومی امنیت اینترنت را خواهد شکست؛ Cloudflare قصد دارد آن را درست کند

Quantum computing will break net security; Cloudflare wants to fix it

رایانش کوانتومی می تواند گیج کننده باشد، اما رمزنگاری امروزی را که از ارتباطات اینترنتی محافظت می کند و به شما اجازه می دهد کارهایی همچون خرید برخط بدون سرقت اطلاعات حساس کارت بانکی خود انجام دهید، تهدید به انفجار می کند. شرکت زیرساخت اینترنت Cloudflare به یک تلاش برای یافتن الگوریتم های رمزنگاری پساکوانتومی جدید پیوسته است که حفاظت های امنیتی امروزی را گسترش می دهند.

Cloudflare آزمودن فناوری رمزگذاری جدید را با همکاری گروه گوگل کروم آغاز کرده است تا متوجه شود چه چیزی در دنیای واقعی بیشتر عملی است. این شرکت یک بسته ی نرم افزاری منبع باز به نام کتابخانه ی رمزنگاری بازاستفاده پذیر عملپذیر متقابل Cloudflare (CIRCL) را منتشر کرده است تا هر کس بتواند پیشرفت رمزنگاری پساکوانتومی را ارزیابی کند.

این حرکات حفاظت اینترنت را درست نخواهند کرد، اما آنها پایه ای برای جهان ایجاد می کنند که در آن ایده های حساس همچون حریم خصوصی و تجارت الکترونیک در دنیای واقعی منسوخ نشوند. خبر خوب آن است که اگرچه توسعه ی رمزنگاری پساکوانتومی آسان نیست، اما غیرممکن هم نیست.

Cloudflare در تلاش برای TLS مقاوم در برابر کوانتوم است؛ فناوری رمزگذاری ای که پیشتر SSL خوانده می‌شد و برای ایمن سازی ارتباطات بین مرورگر وب و سرور میزبان یک تارنما همچون Gmail، Amazon و DuckDuckGo استفاده می شود. بنابراین کسی که ترافیک شبکه را دنبال می کند، نمی تواند داده های حساس را ببیند.

کریس کویتموفسکی، توسعه دهنده ی رمزنگاری Cloudflare در پستی در وبلاگ این شرکت نوشت: ما امیدواریم این آزمایش در انتخاب یک الگوریتم با بهترین مشخصات برای آینده ی اینترنت کمک کند.

گروه گوگل کروم امنیت پساکوانتومی را طی سال ها مطالعه کرده است. این کار در کاهش گزینه ها کمک می کند.

Cloudflare خدماتی همچون ذخیره سازی داده ها را برای سرعت بخشیدن به تارنماهای مشتریان خود ارائه می دهد و به آنان با جریان ویدئویی و حفاظت از تارنماها از حملات انکار سرویس که می توانند تارنما را با سیلی از ترافیک شبکه نابود کنند، کمک می کند.

منبع:

cnet.com

تاریخ انتشار خبر در منبع فوق:

20 ژوئن 2019

 

گردآوری:

دکتر آریس آقانیانس

ویرایش:

مهندس بابک احمدی آبپرده

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن