خبر

Utimaco و ISARA نخستین ماجول امنیتی سخت افزاری کوانتومی مقاوم را ارائه می دهند

Utimaco and ISARA offer first quantum-safe Hardware Security Module

Utimaco، یکی از بزرگترین سازندگان ماجول های امنیتی سخت افزاری جهان که ریشه ی اعتماد به بسیاری از صنایع را فراهم می سازد، به همراه شرکت ISARA، پیشگام تولید راهکارهای امنیتی کوانتوم-مقاوم چابک، نخستین ماجول امنیتی سخت افزاری کوانتوم-مقاوم تجاری جهان را برای ایمن سازی داده ها و زیرساخت ها در برابر حملات رایانه های کوانتومی منتشر کردند.

پسوند سفت افزار Q-safe شرکت Utimaco بر CryptoServer این شرکت بر مبنای یک مشارکت فناوری با ISARA است و بنگاه های اقتصادی و مهیاکنندگان راهکارهای امنیت سایبری را همین امروز برای کوچ کردن به امنیت کوانتوم-مقاوم و تسهیل توسعه ی گسترده ی محصولات کوانتوم-مقاوم آماده می کند.

علاقه مندان می توانند پسوند سفت افزار Q-safe را بارگذاری و آن را به عنوان بخشی از شبیه ساز ماجول امنیتی سخت افزاری شرکت Utimaco ارزیابی کنند.

اشتفان اوئرباخ، مدیرعامل اجرایی Utimaco گفت: Utimaco به حل مشکل فردای دفاع از دستگاه های پایدار اینترنت اشیا در برابر تهدیدهای جدید در عصر کوانتومی کمک می کند. کاری که ما امروز انجام می دهیم، یک سازه ی بنیادی برای پیاده سازی الگوریتم های کوانتوم-مقاوم است. با استفاده از این الگوریتم ها، ما مهیاکنندگان راهکارهای امنیت سایبری، سازندگان اینترنت اشیا و دیگر سازمان های بزرگ متکی بر رمزنگاری را قادر به نوآوری و توسعه ی محصولاتی می کنیم که به خوبی در برابر تهدیدهای کوانتومی آماده شده اند.

مؤسسه ی ملی استانداردها و فناوری پیش بینی می کند رمزنگاری کلید عمومی فعلی مورد استفاده برای ایمن سازی اینترنت و دستگاه هایی که از طریق آن متصل می شوند و داد و ستد می کنند، در برابر حملات رایانه های کوانتومی بزرگ مقیاس در دهه های آتی آسیب پذیر خواهد بود.

در عمل، این بدان معناست که همه ی دستگاه هایی که امن فعلی در آینده ای نزدیک به خطر خواهند افتاد مگر آنکه امروز کاری انجام شود. این به ویژه به اسناد هویتی انسان، زیرساخت های حساس و دستگاه های پایدار اینترنت اشیا همچون خودروهای متصل، خانه های هوشمند، شهرهای متصل و کاربردهای بلوک زنجیر مربوط می شود.

اسکات توتزکه، مدیرعامل اجرایی و یکی از بنیانگذاران ISARA گفت: Utimaco نخستین فرصت را برای توسعه دهندگان فراهم آورده است تا با راهکارهای رمزنگاری کوانتوم-مقاوم در یک محیط خودمانی به منظور پی ریزی آینده ی کوانتومی کار کنند. ISARA مفتخر است که در این نخستین گام مهم به سوی اطمینان دهی از خصوصی ماندن داده ها و امن ماندن سامانه ها با Utimaco همکاری می کند.

با پسوند سفت افزار Q-safe، مهیاکنندگان خدمات که از رمزنگاری کلید عمومی به عنوان بخشی از محصولات خود استفاده می کنند، می توانند راهکارهای کوانتوم-مقاومی ارائه دهند که معیارهای امنیتی فعلی را برقرار می سازند در حالی که الگوریتم های پساکوانتومی را برای حفاظت از دارایی ها و داده های محرمانه پیش از تعیین استانداردها اضافه می کنند.

پسوند سفت افزار Q-safe ابزار کوانتوم-مقاوم Radiate شرکت ISARA را به کار می گیرد تا به متخصصین امنیتی فرصت آزمودن و ارزیابی الگوریتم های رمزنگاری کوانتوم-مقاوم را در سامانه های موجود خود بدهد. ISARA در امنیت جهانی و توسعه ی سخت افزار برای یکپارچه سازی الگوریتم های کوانتوم-مقاوم و فناوری های چابک در محصولات آنها شریک است.

منبع:

cryptoninjas.net

تاریخ انتشار خبر در منبع فوق:

2 ژوئیه 2019

گردآوری:

دکتر آریس آقانیانس

ویرایش:

مهندس بابک احمدی آبپرده

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن