فعالان

معرفی پرفسور میشل یوون سیمونز

Michelle Yvonne Simmons

پرفسور میشل ایوان سیمونز، متولد 14 ژوئیه 1967، انگلستان، استاد علوم فیزیک کوانتوم در دانشکده علوم دانشگاه نیو ساوث ولز (New South Wales) استرالیا و عضو فدراسیون شورای تحقیقات استرالیا می باشد. او مدیر شورای عالی تحقیقاتی استرالیا برای فناوری محاسبات و ارتباطات کوانتومی است و در مجامع بین المللی در زمره دانشمندان پیشگام الکترونیک اتمی شناخته می شود. ایشان سردبیر مجله npj Quantum Information، و یک مجله دانشگاهی است که مقالاتی در زمینه ظهور علوم اطلاعات کوانتومی منتشر می‌کند. در ۲۵ ژانویه  ۲۰۱۸ خانم سیمونز به عنوان دانشمند برتر استرالیا برای فعالیت هایش در زمینه علوم اطلاعات کوانتومی شناخته شد. خانم سیمونز در ۱۰ژوئن ۲۰۱۹، جایزه AO استرالیا را به جهت آموزش علوم کوانتومی و الکترونیک اتمی دریافت کرد. گروه ایشان در سال ۲۰۱۹ موفق به ساخت اولین گیت کوانتومی دوکیوبیتی مبتنی بر کیوبیت های اتمی سیلیکونی شدند که سرعت آن ۲۰۰ برابر بیشتر از سایر گیت ‌های کوانتومی است. گروه تحقیقاتی پرفسور سیمونز از سال ۲۰۰۰ به فعالیت در زمینه ساخت ادوات سیلیکونی و ژرمانیومی با مقیاس اتمی متمرکز بوده است. این گروه، تنها گروه تحقیقاتی در جهان است که می تواند ادوات سیلیکونی را با دقت اتمی بسازد و همچنین اولین گروه در جهان هستند که ترانزیستور تک-اتمی و نازکترین سیم های سیلیکونی آلاییده شده رسانا را ساخته اند. علاوه بر آن، این گروه اولین بار در جهان، گیت‌های کوانتومی مبتنی بر کیوبیت های اتم های سیلیکون را ساخته اند.

خانم سیمونز بیش از ۴۰۰ مقاله ژورنالی و ۵ فصل-کتاب و یک کتاب در زمینه نانو تکنولوژی منتشر نموده، هفت پتنت به ثبت رسانده و سخنران مدعو در بیش از ۲۰۰ کنفرانس بین المللی بوده است.

خانم سیمونز مقطع کارشناسی را در دانشگاه دورهام انگلستان در زمینه فیزیک و شیمی مواد (۱۹۸۵-۱۹۸۸) گذرانده، و مقطع دکترا را در سال ۱۹۹۲ با رساله ای تحت عنوان «مشخصه‌یابی ساختارهای سلول خورشیدی CdTe ساخته شده به روش MOVPE» به پایان رسانده است.

منبع:

en.wikipedia.org

گردآوری:

دکتر حمزه نورالهی

ویرایش:

دکتر میلاد معظمی گودرزی

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن