خبر

نانوسیم های ابر رسانا برای آشکارسازی تک فوتونی

Superconducting Nanowires for single photon detection

در حال حاضر تلاش جهانی گسترده ای برای توسعه دستگاه های کوانتومی، به ویژه برای ارتباطات رمزگذاری شده و محاسبات با توان بالا انجام شده می شود. دستگاه های کوانتومی به ساختارهای سازنده مناسب احتیاج دارند. به عنوان عناصر کوانتومی، تک فوتونها ساختارهای سازنده عالی هستند که در توسعه و ارتقاء موفقیت آمیز فناوریهای کوانتومی نوید بخش هستند. از این رو دستگاه هایی که می توانند تک فوتون ها را به سرعت و کارآمد تشخیص دهند برای پیشرفت و موفقیت در این حوزه بسیار مهم هستند.

در سال های اخیر ، نانوسیمهای مواد ابررسانا به یک بستر نسبتاً تکامل یافته برای تشخیص تک فوتونها تبدیل شده اند ، در حالی که از فن آوری های رقیب با توجه به سرعت و کارآیی بهتر عمل می کنند. با این وجود ، علی رغم توسعه گسترده آشکارسازهای تک فوتونی نانوسیم های ابررسانا (SNSPDs)، هنوز فضای زیادی برای بهبود و ارتقاء وجود دارد، و به طور عمده تا به امروز، SNSPD تولید شده می توانند موثر یا پرسرعت عمل کنند ولی به طور همزمان این خصوصیات را نداشته اند.

در مقاله خود، Itamar Holzman  و Yachin Ivry چگونگی بهینه سازی عملکرد SNSPD ها را با استفاده از طراحی دستگاه و خصوصیات مواد نشان داده اند. کار آنها به خوانندگان این امکان را می دهد که مزایا و محدودیت های SNSPD ها را بعنوان بلوکهای لازم برای ساخت و ایجاد فن آوری های کوانتومی امروزی و آتی را درک کنند. علاوه بر این، نویسندگان به محققانی که در حال حاضر روی توسعه SNSPD و همچنین کسانی که می خواهند وارد این زمینه شوند و کار می کنند، فرصتها و چالشهای موجود در توسعه SNSPD را مشخص کرده اند.

منبع:

advancedsciencenews.com

تاریخ انتشار خبر در منبع فوق:

30 آگوست 2019

گردآوری:

دکتر پدرام نصیری

ویرایش:

مهندس اشکان دیوبند

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن